دکتر فرهاد دلیر | بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟
تعریف بیماری هموروئید یا بواسیر و عوامل ایجاد آن و درمان
جراحی هموروئید , جراحی بواسیر, درمان هموروئید, درمان بواسیر
812
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-812,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

بیماری بواسیر یا هموروئید

بیماری بواسیر یا هموروئید

بیماری بواسیر یا هموروئید

بواسیر یا هموروئید

Hemorrhoids

هموروئید یا بواسیر به عروق انتهایی مقعد که بالشتکی شکل هستند گفته می شوند و بیماری هموروئید یا بواسیر به تورم و برجستگی این عروق گفته می شود

از عوامل اصلی اختلال ایجاد شده در این عروق می توان به فشار های بیش از اندازه ای که به یک فرد در دوران زندگی وارد می شود اشاره کرد. در کل بیماری ممکن است در قسمت بیرونی مقعد یا درونی مقعد و یا در هر دو قسمت ظاهر شود. بزرگ شدن بیش از حد دیوارهای عروقی ناحیه مقعدی باعث تجمع خون در مویرگ ها شده و که در اثر فشار خونریزی کرده و مانع برگشت به قسمت های بالایی می شود.

هموروئید به دو صورت داخلی و خارجی بوجود می آید (مطابق تصویر)

بواسیر یا هموروئید داخلی و خارجی

بواسیر یا هموروئید داخلی و خارجی

هموروئید در چه سنی ایجاد میشود؟

ابتلا به این بیماری بستگی به سن ندارد و هر فردی با هر سنی ممکن است که به این بیماری دچار شود. در حدی که بیشتر از پنجاه درصد همه ی انسان ها تا سن پنجاه سالگی این بیماری را تجربه می کنند.

علائم بواسیر

باید توجه داشت که علایم بیماری بواسیر در همه ی افرد یکسان نبوده و ممکن است بسته به نوع بیماری و شدت آن علایم متفاوتی داشته باشد. ولی از علایم شایع آن می توان به درد و خارش و خونزیزی شاره کرد.

بیماری بواسیر یا هموروئید بیشتر از رفتار ها و عادت های نادرست ناشی می شود که برای پیشگری از آن کافی است که نسبت به اصلاح این عادت ها اقدام شود ولی در کل بیماریست که با پیگیری به موقع آن کاملا قابل درمان است و نگرانی زیادی ایجاد نمی کند.

جراحی بیماری هموروئید یا بواسیر

در گذشته برای درمان این بیماری عمل های جراحی صورت می گرفت که بیمار تحت بی هوشی و برش چاقوی جراحی قرار می گرفت که بسیار برای بیمار سنگین بود. ولی امروزه با توجه به پیشرفت علم و استفاده از لیزر به جای تیغ جراحی، درمان این بیماری بسیار راحت تر انجام  می شود.

تشخیص و درمان بیماری هموروئید (بواسیر) و عمل جراحی آن توسط دکتر فرهاد دلیر صورت میگیرد.

Hemorrhoids

 

 

 

 

جراحی هموروئید , جراحی بواسیر, درمان هموروئید, درمان بواسیر

دکتر فرهاد دلیر, دکتر دلیر ارومیه, دکتر فرهاد دلیر متخصص جراحی عمومی, دکتر فرهاد دلیر متخصص جراحی لاپاراسکوپی , فوق تخصص جراحی عمومی, دکتر فرهاد دلیر فوق تخصص جراحی عمومی, دکتر فرهاد دلیر فوق تخصص تروما, دکتر دلیر فوق تخصص تروماتولوژی, دکتر فرهاد دلیر متخصص بیماریهای گوارشی, دکتر فرهاد دلیر متخصص جراحی فتق, Dr Farhad Dalir, dr.Farhad Dalir, Dr Dalir Laparascopic Surgery, Dr Farhad Dalir general-surgery