دکتر فرهاد دلیر | متخصص جراحی عمومی کیست؟
پزشک متخصص جراحی عمومی به چه کسی میگویند و این متخصص بیشتر با چه بیمارانی سروکار دارد؟ یک متخصص جراحی عمومی کدام جراحی ها را انجام میدهد؟ آیا تشخیص و درمان را نیز انجام میدهد، کدام بیماری ها را؟ specialist in general surgery - دکتر فرهاد دلیر متخصص جراحی عمومی در ارومیه
متخصص جراحی عمومی کیست؟, رشته تخصصی جراحی عمومی, به چه کسی متخصص جراحی عمومی میگویند, specialist in general surgery
618
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-618,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

متخصص جراحی عمومی کیست؟

متخصص جراحی عمومی کیست؟

متخصص جراحی عمومی کیست؟

متخصص جراحی عمومی به چه کسی میگویند؟

جراحی عمومی یک رشته تخصصی در پزشکی میباشد و به پزشکی که بعد از دوره پزشکی عمومی بتواند در رشته تخصصی جراحی عمومی ادامه تحصیل دهد و مدرک پایان دوره آنرا دریافت کند متخصص جراحی عمومی میگویند.

برخی  متخصص جراحی عمومی را با پزشک عمومی اشتباه میگیرند.

یک متخصص جراحی عمومی عمدتا بر اندامهای شکم (رودههای بزرگ و کوچک ، معده، مری، کیسه صفرا کبد و لوزالعمده و غده تیروئید و آپاندیس و …) تمرکز دارد.

پزشک متخصص جراحی عمومی علاوه بر جراحی های که انجام میدهد در زمینه تشخیص و درمان بیماری های مربوط به معده و روده بزرگ و کوچک و بیماریهای مقعد و سایر بیماریهای گوارشی و همچنین بیماریهای پوستی و پستان و فتق نیز فعالیت میکنند.

در بسیاری از مراکز پزشکی دنیا که به ارائه خدمات به بیماران تصادفی و اورژانسی میپردازند، متخصصین جراحی عمومی در بسیاری از موارد که حیات بیمار در خطر است دامنه فعالیتهای گسترده تری پیدا میکند و جراحی های اورژانسی رشته های دیگر مانند جراحی های ارتوپدی و جراحی های زنان و زایمان و جراحی های اورولوژی و حتی جراحی مغز و اعصاب را نیز انجام میدهند.

چرا به آن متخصص جراحی عمومی میگویند؟

پزشک متخصص جراحی عمومی میتواند جراحی های تمامی اعضای بدن را انجام دهد و و تنها رشته از رشته‌های تخصصی جراحی است که اصول جراحی (PRINCIPLES OF SURGERY) همچون آب و الکترولیت، هموستاز و … را می‌شناسند.