دکتر فرهاد دلیر | عمل برداشتن طحال
اگر در اثر ضربه یا تصادف به طحال آسب وارد شود باید درمان شود یا از بدن خارح گردد. عمل برداشتن طحال دکتر فرهاد دلیر - برداشتن طحال به روش لاپاراسکوپی و باز صورت میگیرد
عمل برداشتن طحال دکتر فرهاد دلیر, جراحی طحال, عمل طحال, برداشتن طحال در ارومیه, جراحی لاپاراسکوپی طحال, بیماری طحال, دکتر فرهاد دلیر, Spleen Surgery
805
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-805,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

جراحی طحال

عمل برداشتن طحال دکتر فرهاد دلیر

جراحی طحال

جراحی طحال

Spleen Surgery

طحال به یک عضو داخل شکمی گفته می  شود که در سمت چپ و در قسمت پایینی شکم قرار دارد. طحال یک بافت پر خون است که در هر ثانیه در حدود سیصد میلی لیتر خون از آن رد می شود. این عضو وزنی در حدود ۷۵ تا ۱۵۰ گرم دارد و به طور دقیق تر در کنار معده و بالای کلیه چپ قرار گرفته است.

از وظایف طحال می توان به خون سازی در دوران بارداری اشاره کرد یعنی گلبول های قرمز و سفید خون را تولید میکند. وظیفه طحال بعد از این که مغز استخوان شروع به خونسازی می کند تمام می شود یعنی طحال خاموش شده و در زمان هایی که به علت برخی از بیماریها نمی تواند خونسازی کند شروع به فعالیت دوباره میکند که باعث بزرگ شدن طحال و بروز عوارض بعدی میشود.

با وجود همه ی فعالیت های طحال، باید گفت این فعالیت ها توسط کبد و مغز استخوان نیز انجام می شود و در عمل برای بزرگسالان به طحال نیازی نیست.

هنگامی که در اثر ضرباتی مثلا در یک تصادف به ناحیه ای که طحال در آنجا قرار دارد و باعث آسیب خونریزی در بافت پرخونی مثل طحال می شود منجر به خونریزی خطرناک داخلی شده و در در بعضی از موارد حاد که ضربه بسیار شدید باشید اقدام به برداشت کامل طحال می کنند.

برای بیمار آسیب دیده برداشتن طحال یا اسپلنکتومی یک از راه های اساسی درمان محسوب میشود.

عمل برداشتن طحال (جراحی طحال) به دو روش باز و لاپراسکوپی توسط دکتر فرهاد دلیر متخصص جراحی عمومی و لاپاراسکوپی صورت میگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عمل جراحی برداشتن طحال – اسپلینکتومی – بستن عروق طحال – برداشتن طحال به روش لاپاراسکوپی