دکتر فرهاد دلیر | سوراخ شدن معده
بیماری زخم معده ممکن است منجر به سوراخ شدن معده شود که اگر زود تشخیص داده نشود حتی منجر به مرگ گردد - تشخیص و درمان بیماریهای معده - در مطب دکتر فرهاد دلیر متخصص جراحی عمومی
سوراخ شدن معده, تشخیص زخم معده, درمان زخم معده, بیماری زخم معده, جراحی معده در ارومیه, دکتر فرهاد دلیر
745
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-745,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

سوراخ شدن معده

سوراخ شدن معده

سوراخ شدن معده

سوراخ شدن معده

یکی از عواملی که باعث سوارخ شدن معده می شود در واقع زخم معده است، این عوامل هر چه زودتر تشخیص داده شوند زودتر درمان می شوند و اگر نسبت به درمان فوری آن اقدام نشود حتی احتمال خطر مرگ در آن بسیار زیاد خواهد شد.

برای این که بخواهیم علت سوراخ شدن معده را بررسی کنیم ابتدا درباره ی زخم معده باید بدانیم.

زخم معده

زخم معده در واقع همان ایجاد خراش در لایه مخاطی معده و زیر مخاطی معده است. از عواملی که باعث زخم معده می شود وجود هلیکوباکتر پیلوری است که به واسطه آنزیم قوی باعث شکستن سد بافت مخاطی معده و در نهایت در بعضی از افراد ایجاد زخم معده می نماید.

با توجه به این که استفاده ناخوداگاه و یا اتفاقی از مواد سوزاننده مثل مایعات شست و شو  مواد اسیدی باعث ایجاد زخم معده می شود.

علاوه برا این ها استرس نیز باعث ایجاد زخم معده می شود.

با توجه به گفته های متخصصان، زخم معده به دو نوع تقسیم میشود:

  • زخم معده بدخیم
  • زخم معده خوش خیم

تشخیص زخم معده توسط پزشک بسیار اهمیت دارد. تنها راه تشخیص نوع زخم معده انجام آندوسکوپی است. درحالی که رادیوگرافی ها فقط وجود زخم معد در معده را تشخیص می دهند.